Święta i nowy dział

Święta, święta i po świętach…
Jak co roku wielkie oczekiwanie sięgnęło zenitu, po czym doznało spełnienia. Tęskne odliczanie do dni świątecznych, 2 tygodniowego urlopu jaki sobie zapewne wielu z Nas sprawiło w tym roku oraz – rzecz jasna – momentu otwarcia gwiazdkowych prezentów, skończyło się równie niespodziewanie, jak przed rokiem. Niespodziewanie-spodziewanie, każdy z nas będzie zapewne patrzył z innej perspektywy. Ale na pewno NIE-stety zapoczątkowane zbyt wcześnie, bo już w okolicy święta niepodległości 11 listopada. Jak co roku, coraz wcześniej i coraz więcej, komercyjna twarz świąt towarzyszy nam na każdym kroku: w sklepie, w drodze do pracy, w mediach. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób potwarza: święta, święta i po świętach. I to z największym naciskiem na słowo: po… Niestety szkoda, żeby tak wspaniałe święta, rodzinne i barwne, mające swój rodowód w tradycji chrześcijańskiej a nie pop-kulturowej, żegnać tak spieszno. Tak więc ja celebruję dalej 😉

Teraz już coś na temat bloga, otóż tuż przed świętami stworzyłem nowy dział: Wiedza. Jest to strona w formie wiki, na której postaram się przedstawić wyjaśnienie niektórych terminów, jakie pojawiły się lub pojawią na moim blogu. Nie jest to wiedza jedynie słuszna ani tym bardziej tajemna, tak więc mogą się pojawić tam jakieś błędy lub niejasności. Jeśli ktoś takie zauważy – będę wdzięczny za uwagi. Także w przypadku, gdyby ktoś chciał rozwinąć definicję lub podane przykłady, to zapraszam.
Na początek przedstawiam pojęcie SLA, czyli Service Level Agreement.

I na koniec jeszcze: Wesołych Świąt-po wszystkim Wam! Wszak okres bożonarodzeniowy trwać będzie do święta 3 Króli 6 stycznia. Oraz jako że noc sylwestrowa tuż tuż – szampańskiej zabawy oraz do siego roku!

Marcin P.

Leave a Reply